Wejść : 29282691
Unikalnych : 25135477

Obecnie : 79
Zalogowanych : 1

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

20kwi2018
W Świerzawie w dniu 26.kwietnia bez wody.

Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej ul. Polna 6 informuje, iż w związku z przeprowadzanymi pracami technicznymi na ujęciu dla miasta Świerzawa w dniu 26.04.2018 r. w godzinach 9.00 – 15.00 nastąpią przerwy w dostawie wody na terenie całego miasta Świerzawa.

19kwi2018
Uwaga! Awaria wodociągu!

Ze względu na uszkodzenie wodociągu w górnej części Dobkowa istnieje pilna konieczność wyłączenia dopływu wody do tej części wsi celem usunięcia awarii. W związku z tym informujemy, że do południa dnia jutrzejszego tj. 20. kwietnia, godz. 12.00-13.00 ta część wsi Dobków nie będzie zasilana przez wodociąg.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zarząd Lokali Gminnych

19kwi2018
TARGI PRACY W ZŁOTORYI - 20 KWIETNIA 2018

Prezentujemy listę zgłoszonych ofert pracy na Targi Pracy w dniu 20/04/2018, które odbędą się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi (wejście na salę gimnastyczną). Pełna lista ofert pracy w dniu targowym będzie z pewnością powiększona. Zapraszamy!

18kwi2018
Egzamin gimnazjalny

Świerzawscy gimnazjaliści zdają dziś kolejny egzamin obejmujący wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3. z języka obcego nowożytnego.‎

Życzymy powodzenia!

17kwi2018

 

17kwi2018
"Misja Przyroda"

Zapraszamy uczniów klas 4 - 7 ze szkół podstawowych, zlokalizowanych na terenach wiejskich (gminy wiejskie i miejsko - wiejskie) oraz w miastach do 5 tysięcy mieszkańców do udziału w konkursie „Misja Przyroda".

 

Zadanie konkursowe polega na zaplanowaniu i przeprowadzeniu, pod okiem nauczyciela, projektu edukacyjnego, w ramach którego uczniowie zdefiniują wybrany problem dotykający środowisko naturalne w najbliższej okolicy swojej szkoły, a następnie wspólnie podejmą działania, aby go rozwiązać.
 
17kwi2018
V edycja konkursów grantowych mPotęga
Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz piąty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga   wnioskodawcy mogą ubiegać się o   granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Jest o co walczyć. Tylko w ubiegłorocznej edycji programu przyznano dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł. 
 
Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.